5-lecie Prezydium Legionu Maryi w Gręzówce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Hanna Białach
sobota, 14 marca 2009 22:35

UROCZYSTOŚĆ 5-LECIA DZIAŁALNOŚCI PREZYDIUM LEGIONU MARYI W GRĘZÓWCE

W dniu 14.03.2009 r. w Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Gręzówce miały miejsce uroczyste obchody 5-lecia działalności Prezydium Legionu Maryi. Uroczystości przewodniczył ks.Józef Sobotka - proboszcz parafii i opiekun duchowy prezydium.

W spotkaniu wzięli udział członkowie prezydiów z rejonu działających przy parafiach m.in.:

• w Gręzówce,
  • członkowie działającego przy naszej parafii Prezydium Matki Bożej Królowej Aniołów wraz z ks. Stanisławem Kluska.
  • Św. Brata Alberta w Łukowie,
  • Podwyższenia Krzyża Św. w Łukowie wraz z ks. Kanonikiem Tadeuszem Dzięgą,
  • Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojcieszkowie,
  • Najświętszego Serca Jezusowego w Wiśniewie

Głównym punktem uroczystości było odnowienie przez wszystkich członków Legionu przyrzeczeń przed figurą Maryi Niepokalanej.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00 powitaniem Prezydiów przez ks. Józefa Sobotkę i wspólną modlitwą do Ducha św. Kolejnym punktem spotkania była Katecheza  na temat sensu powołania do służby Maryi w Legionie. Później miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Legionu, adoracja ogólna prowadzona przez ks. Józefa Sobotkę i adoracja osobista zakończona modlitwą Anioł Pański.

Kulminacyjnym momentem uroczystości była Msza Św., podczas której wszyscy członkowie Legionu odnowili swoje przyrzeczenia przed figurą Maryi Niepokalanej. Dla niektórych osób było to już kolejne takie odnowienie przyrzeczenia. Członkowie Prezydium przy Parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Łukowie uczynili to już po raz 8. Członkowie prezydium działającego przy naszej parafii mieli zaszczyt dopiero po raz pierwszy brać udział w tak ważnych uroczystościach.

Po Mszy św. wszyscy przeszli do budynku Zespołu Szkół w Gręzówce, gdzie odbyła się Agape - wspólne spotkanie w świetlicy szkoły połączone z posiłkiem.

Uroczystości zakończyła o godz. 15.00, wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego, podziękowania i błogosławieństwo kapłana.

Wszyscy z uśmiechem i nową siłą wrócili do swoich parafii, aby tam wypełniać wyznaczone im przez Maryję zadania !!!