Radosne spotkanie z Maryją PDF Drukuj Email
Wpisany przez Białach Hanna
niedziela, 16 maja 2010 19:42

8 maja 2010 roku w Święto Św. Stanisława Szczepanowskiego - Patrona Polski, w naszej parafii członkowie Kurii Legionu Maryi pw. Nawiedzenia NMP w Łukowie, zebrali się, aby  odnowić swoje poświęcenie służbie Niepokalanej.

Na tę największą legionową uroczystość, jaką jest Acies przybyli legioniści z 10 prezydiów, z pieśnią na ustach, z proporcami. Wszystkich gości powitał Ks. proboszcz Stanisław Kluska, który poprowadził całe spotkanie. Po odśpiewaniu godzinek do Niepokalanego Poczęcia NMP i wstępnych modlitwach legionowych, rozpoczęła się katecheza. Jej tematem było znaczenie poświęcenia się Matce Bożej. Ksiądz podkreślił, że chrześcijanie, którzy przyjęli chrzest św. w imię Jezusa Chrystusa, wciąż potrzebują nawracania i umacniania w wierze. Najdoskonalszym przewodnikiem i wzorem przylgnięcia sercem do Chrystusa, jest Maryja, a więc uznaje się Ją za najprostszą drogę prowadzącą do Syna Bożego. Dlatego zawierzając się Maryi, zawierzamy się w wierności samemu Chrystusowi do końca życia.

Główną częścią uroczystości była MSZA ŚW., w trakcie której Kapłan a następnie legioniści podchodzili do figurki Matki Bożej i kładąc rękę na Vexillum wypowiadali w głębokim skupieniu i z wdzięcznością następujące słowa: "JESTEM CAŁKOWICIE TWÓJ, MOJA KRÓLOWO, MOJA MATKO I WSZYSTKO CO POSIADAM JEST TWOJE".

Po uroczystości gospodarze zaprosili uczestników na agapę, gdzie w miłej atmosferze wymieniano doświadczenia, śpiewano pieśni i dzielono się radością z obecności we wspólnocie. Chociaż Acies odbywa się co roku, zawsze jest ono dla legionistów wielkim wydarzeniem, które porusza serce, pogłębia wiarę i dodaje zapału do dalszej ofiarnej pracy.