Home Serwis Diecezjalny Serwis Diecezjalny Katolickiego Radia Podlasie
Serwis Diecezjalny Katolickiego Radia Podlasie
Z życia Kościoła
 • Zmarli związani z Katolickim Radiem Podlasie
  Trwa oktawa Uroczystości Wszystkich świętych. W tych dniach otaczamy pamięcią i modlitwą wszystkie bliskie nam osoby. My wspominamy osoby związane z Radiem Podlasie. Są to świętej pamięci: Ewa Pankiewicz, wieloletnia dziennikarka Katolickiego Radia Podlasie, Anna Kuszpit, prezeska Koła Przyjaciół KRP w Białej Podlaskiej, dr Józef Geresz, autor audycji Historia Podlasia na antenie KRP, pani Janina Gajowa ze Stanina - jedna z najstarszych słuchaczek Katolickiego Radia Podlasie, Czesława Pasicz, prezeska Koła Przyjaciół KRP w Radczu, biskup Alojzy Orszulik - założyciel Katolickiego Radia Podlasie/ Pamiętajmy o nich.

 • KP z Krynicy i KGW ze Strzały w Sandomierzu
  We wtorek, 6 sierpnia Koło Przyjaciół Radia Podlasia z Krynicy i Koło Gospodyń Wiejskich ze Strzały odwiedziły Sandomierz.

 • 27. rocznica powstania Katolickiego Radia Podlasie
  W tym roku Katolickie Radio Podlasie obchodzi 27. rocznicę istnienia. Nieocenioną rolę w działalności rozgłośni odgrywają słuchacze - to dzięki nim KRP istnieje i stale się rozwija. Jak co roku rocznicę powstania radiowcy będą świętować w gronie swoich słuchaczy, przyjaciół i sympatyków. Uroczystości rocznicowe będą miały miejsce w niedzielę, 30 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej.

 • Świąteczne spotkanie słuchaczy z Koła Przyjaciół w Przygodach /FOT., VIDEO/
  Przyśpiewki ludowe, zabawa na parkiecie oraz występy dziecięcych grup tanecznych wypełniły sobotnie spotkanie Koła Przyjaciół w Przygodach. 27 kwietnia na zaproszenie oddziału w Suchożebrach odpowiedzieli słuchacze z Nakor, Krynicy, Tchórzewa, Pratulina, Radcza, Domanic oraz Śmiar.

 • Słuchacze z Koła Przyjaciół na Targach Wydawców Katolickich
  W piątek, 5 kwietnia grupa słuchaczy z Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie odwiedziła odbywające się w Warszawie Targi Wydawców Katolickich. Rozmowy z autorami książek, udział w spotkaniach autorskich i spacer po warszawskiej Starówce wypełniły czas spędzony w stolicy.

 • Spotkanie opłatkowe w Kotuniu
  W sobotę, 29 grudnia z inicjatywy Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasia w Kotuniu miało miejsce spotkanie opłatkowe.

 • PODZIEL SIĘ CIEPŁEM – PODARUJ CZAPKĘ - rozpoczynamy głosowanie
  Na początku grudnia Katolickie Radio Podlasie ogłosiło akcję charytatywną „Podziel się ciepłem – podaruj czapkę”. Jej celem jest wsparcie finansowe podopiecznych Caritas Diecezji Siedleckiej - muzycznie i sportowo uzdolnionej młodzieży. W ramach tej akcji słuchacze własnoręcznie wykonali czapki i szaliki. Na przestrzeni ostatnich tygodni do redakcji rozgłośni docierały piękne zimowe komplety, przygotowane przez słuchaczy na drutach oraz szydełku. Kolejnym etapem akcji będzie sprzedaż kompletów zimowych i przekazanie uzyskanego dochodu na cel charytatywny. We wtorek, 8 stycznia w Opolu Nowym k. Siedlec podczas spotkania opłatkowego samorządowcy, przedsiębiorcy oraz współpracownicy Katolickiego Radia Podlasie będą mieli okazję kupić przygotowane przez słuchaczy komplety zimowe.