Home Serwis Diecezjalny Serwis Diecezjalny Katolickiego Radia Podlasie
Serwis Diecezjalny Katolickiego Radia Podlasie
Z życia Kościoła
 • Świąteczne spotkanie słuchaczy z Koła Przyjaciół w Przygodach /FOT., VIDEO/
  Przyśpiewki ludowe, zabawa na parkiecie oraz występy dziecięcych grup tanecznych wypełniły sobotnie spotkanie Koła Przyjaciół w Przygodach. 27 kwietnia na zaproszenie oddziału w Suchożebrach odpowiedzieli słuchacze z Nakor, Krynicy, Tchórzewa, Pratulina, Radcza, Domanic oraz Śmiar.

 • Słuchacze z Koła Przyjaciół na Targach Wydawców Katolickich
  W piątek, 5 kwietnia grupa słuchaczy z Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie odwiedziła odbywające się w Warszawie Targi Wydawców Katolickich. Rozmowy z autorami książek, udział w spotkaniach autorskich i spacer po warszawskiej Starówce wypełniły czas spędzony w stolicy.

 • Spotkanie opłatkowe w Kotuniu
  W sobotę, 29 grudnia z inicjatywy Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasia w Kotuniu miało miejsce spotkanie opłatkowe.

 • PODZIEL SIĘ CIEPŁEM – PODARUJ CZAPKĘ - rozpoczynamy głosowanie
  Na początku grudnia Katolickie Radio Podlasie ogłosiło akcję charytatywną „Podziel się ciepłem – podaruj czapkę”. Jej celem jest wsparcie finansowe podopiecznych Caritas Diecezji Siedleckiej - muzycznie i sportowo uzdolnionej młodzieży. W ramach tej akcji słuchacze własnoręcznie wykonali czapki i szaliki. Na przestrzeni ostatnich tygodni do redakcji rozgłośni docierały piękne zimowe komplety, przygotowane przez słuchaczy na drutach oraz szydełku. Kolejnym etapem akcji będzie sprzedaż kompletów zimowych i przekazanie uzyskanego dochodu na cel charytatywny. We wtorek, 8 stycznia w Opolu Nowym k. Siedlec podczas spotkania opłatkowego samorządowcy, przedsiębiorcy oraz współpracownicy Katolickiego Radia Podlasie będą mieli okazję kupić przygotowane przez słuchaczy komplety zimowe.

 • Prezesi Koła Przyjaciół KRP spotkali się w Siedlcach
  Prezesi Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie w sobotę, 10 listopada w Siedlcach wzięli udział w cyklicznym spotkaniu przedadwentowym.

 • Nie żyje Anna Kuszpit, prezeska Koła Przyjaciół KRP w Białej Podlaskiej
  1 listopada w nocy zmarła Anna Kuszpit, wieloletnia prezeska Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie w Białej Podlaskiej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 3 listopada.

 • Jubileusz 200-lecia Diecezji Siedleckiej z udziałem Fundacji Podlaskie Centrum Radiowe
  Obrady Komisji Episkopatu Polski w Janowie Podlaskim zainaugurują dziś, 7 czerwca trzydniowe obchody 200 – lecia Diecezji Siedleckiej. Podczas uroczystości jubileuszowych w Janowie Podlaskim oraz w Siedlcach obecna będzie Fundacja Podlaskie Centrum Radiowe.